KONKURSY

   HELLAND

W skrócie:
Zespół Helland jest doskonałą propozycją na wszelkiego rodzaju uroczystości, takie jak: wesela, dancingi, zabawy zakładowe, imprezy rodzinne i kameralne, festyny, koncerty itp.

Repertuar zespołu składa się z ponad 1000 utworów, ponad 200 wykonawców, głównie polskich, począwszy od lat 50' do czasów obecnych.


Gramy wiele rodzajów muzyki, począwszy od utworów bardzo spokojnych, nastrojowych, poprzez biesiadę, aż po bardzo dynamiczne disco-dance, a także szanty blues i rock.


  Ogólny program imprez:

Bardzo cenimy sobie Państwa sugestie przed imprezą co do repertuaru oraz zabaw przez nas prowadzonych. Niczego nie narzucamy na siłę.

Nie mamy sztywno ustalonych bloków utworów, ani pod względem czasowym, ani repertuarowym. Staramy się, aby każdy z nich zawierał różne style muzyczne, utwory szybkie jak i te do przytulania.

Gramy również utwory na specjalne życzenie gości (z dedykacją, lub bez). W zależności od typu imprezy oraz gustów publiczności, spontanicznie dobieramy utwory tak, aby publiczność w każdym przedziale wiekowym wesoło bawiła się na parkiecie.

Z reguły preferujemy bloki muzyczne składające się z ok. 8-10 utworów, po których robimy ok. 10 minut przerwy. W trakcie przerw jesteśmy gotowi serwować muzykę z CD.


   Na wstępie dziękujemy za wizytę na witrynie internetowej naszego zespołu. Znaleźliście właśnie Państwo zespół muzyczny, który zawsze jest do dyspozycji. Jednocześnie nadmieniamy, iż czynimy wszystko by sprostać wszelkim wymaganiom, aby spotkanie z muzyką wykonywaną przez nas zapadło na długo w pamięci wszystkim obecnym (oczywiście w pozytywnym tego znaczeniu).


   Oprócz wesel zespół nasz oferuje oprawę muzyczno-wokalną również na innych imprezach, takich jak: dancingi, rocznice ślubu, bankiety, bale sylwestrowe, karnawałowe i okazjonalne, koncerty, imprezy kameralne, zabawy karaoke i inne uroczystości okolicznościowe.

Jesteśmy trzeźwi
Zarówno przed, jak i podczas trwania imprezy nie pijemy alkoholu! My traktujemy to jako naszą pracę, a w pracy nie pijemy. Nasz zespół gra całkiem na trzeźwo.

 Przykładowe konkursy i zabawy weselne.

Wstęp:

Poniżej przedstawiamy kilkanaście przykładowych konkursów i zabaw prowadzonych przez nas podczas trwania wesela. Przy czym nie jest ani pełen wykaz konkursów, ani żaden szablon, którego byśmy się kurczowo trzymali, każdy z konkursów może być odpowiednio zmodyfikowany w zależności od aktualnej sytuacji i potrzeb. Oczywiście jesteśmy także otwarci na inne propozycje.

1. Wózek:

Zabawa ma swoje miejsce najczęściej przed samymi oczepinami. W zabawie bierze udział Para Młoda, Świadkowie i wszyscy chętni goście. Świadkowie dostają miseczki i siadają sobie pod sceną, Para młoda rozpoczyna taniec. Goście biorący udział w tej zabawie mogą tańczyć tylko z Parą Młodą, aby zatańczyć z Panem lub Panią Młodą należy uiścić opłatę u świadków. Zebrane pieniądze para młoda przeznacza na wózek dla swojego dziecka.

2. Zabawa z krzesłami:

Ten konkurs organizowany jest w kilku wersjach, zasada jest jednak jedna: do konkursu staje kilka osób, lub par które ustawiają się wokół ustawionych krzeseł. Krzeseł jest zawsze o jedno mniej niż osób biorących udział w konkursie. Przy każdej przerwie w muzyce "zawodnicy" zajmują wolne miejsca, osoba, dla której nie starczy miejsc odpada. Ostatni pozostający na parkiecie wygrywa.
W zależności od wersji zabawy może ona się odbywać w różny sposób np.:
- Na krześle należy usiąść z osobą lub fantem, który wymieni wodzirej (krawat, kucharka, rajstopy...)
- Przy zabawie z osobą towarzyszącą miejsce musi zająć Para tańcząca

3. Konkurs tańca:

Do konkursu staje kilka par. Wodzirej prowadzący zabawę często dobiera sobie sędziów w postaci Pary Młodej lub Świadków. W zabawie wygrywa para, która najdłużej wytrwa na parkiecie.
W zależności od wersji tej zabawy może ona przybrać formę siłową, lub zręcznościową:
- w wersji siłowej wodzirej zmusza partnerów do coraz trudniejszych figur, np.: z partnerką na rękach, w przysiadzie, itp.
- w wersji zręcznościowe tańczącym daje się np. balon, który umieszczany jest między różnymi częściami ciał tańczących. Para, która zgubi balon odpada.
- inna odmiana wersji zręcznościowej to taniec z marynarką, w którym partnerzy na wybrany znak zamieniają się marynarką. Ostatnia para odpada

4. Poznajmy się:

Zabawa typowo oczepinowa przeznaczona dla Pary Młodej. Po oddaniu welonu i muszki Nowożeńcy mają pokazać czy się dobrze zdążyli poznać w okresie narzeczeństwa. Do konkursu przystępuje para młoda i grupa osób płci obojga. Najpierw sadza się w rzędzie kilka Pań z Panną Młodą w środku a pan młody /z zawiązanymi oczami/ ma ją rozpoznać po wymienionej części ciała. Najczęściej rozpoznaje małżonkę po kolanie, ale zdarzają się przypadki rozpoznawania po nosie, udach, lub biuście. Zabawę powtarza się aż do rozpoznania osoby szukanej Po odnalezieniu Panny młodej role się zamieniają Pan Młody siada wśród Panów na krzesełkach, a zadaniem Pani Młodej jest odnalezienie ukrytego małżonka, rozpoznając go po wymienionej części ciała. Najczęściej w tym przypadku tą częścią ciała jest nos, ale zdarzają się przypadki gdzie rozpoznaje Pana młodego po pępku, pośladkach lub po pocałunku.

5. Sznurek:

Zabawa wymagająca dużo odwagi :). Na jednym końcu sali stawia się butelkę alkoholu, na drugim końcu ustawiają się zawodnicy. Na znak orkiestry zawodnicy zaczynają układać na podłodze sznurek z ubrań które mają na sobie. Wygrywa osoba która pierwsza ułoży sznurek tak długi żeby sięgnął do postawionej po drugiej stronie butelki.
Nie ma co ukrywać, dobrze jest mieć wtedy na sobie dużo ciuchów.

6. Zakręcony:

Do tej zabawy niezbędny jest kijek np. od szczotki no i kilku odważnych. Zasady zabawy są bardzo proste: należy wypić setkę wódki, przykładając czoło do kijka obiec go 10 razy dookoła, a następnie szybciutko dobiec do oddalonej na drugim końcu sali Pary Młodej, która trzyma nagrodę.

7. Balony:

Zabawa z balonikami przybiera różne formy i postacie, na przykład:
- Wybieranych jest kilka par którym wręcza się niezbędne instrumenty: balon, pompka do pompowania materacy. Zasada jest prosta, Panowie trzymają wężyki od pompek, na które natknięte są baloniki, pompki leżą na krzesełkach, Panie mają za zadanie jak najszybciej napompować balony przez siadanie na krześle (pompce) do momentu jego pęknięcia.
- W drugim przypadku wybierane są pojedyncze osoby które mają nadmuchać balona. Wygrywa podobnie jak w pierwszym przypadku osoba której balon pierwszy pęknie.

8. Chłopiec czy dziewczynka:

W zabawie bierze udział Para Młoda, która siada do siebie placami na krzesełkach, w tym czasie orkiestra przygrywa krótkie melodie. Na znak wodzireja lub po zakończeniu utworu Nowożeńcy odwracają się do siebie, jeżeli obydwoje obejrzą się w tą samą stronę to znaczy że będzie chłopiec jeśli w przeciwne to dziewczynka. Zabawa powtarzana jest tyle razy ile dzieci chce mieć Para Młoda.

9. Pociąg:

Zabawa organizowana jest z reguły tuż przed oczepinami lub w trakcie zabawy weselnej. Do zabawy należy zebrać maksymalną ilość osób, które ustawiają się jedna za drugą "w wagoniki" następnie do muzyki jedzie pociąg z daleka, zaczyna się taniec. Wodzirej, co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji, w jakim kraju goście dojechali. W każdym kraju obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy, np.: we Francji KanKana, w Rosji Kazaczoka, w Wiedniu Walca itd.

10. Zabawa w dwa kółka:

Na środku sali tworzymy dwa kółka- panie w środku, a panowie na zewnątrz pań drugie ,większe koło.Oczywiście Para Młoda również może uczestniczyć w zabawie. Kółka zaczynają krążyć w przeciwnych kierunkach, w czasie kiedy gra muzyka. Kiedy muzyka przestanie grać, panie odwracają się do panów i witają się z nimi. Muzyka zaczyna grać i za chwilę znów stop i tak samo kilka razy.Czasami Młoda Para może trafić na siebie, wtedy oczywiście " gorzko, gorzko!". Są tu jeszcze pewne niespodzianki...